Visos naujienos

Visos naujienos / 2014 09 22 VERSLO IR MOKSLO PARTNERYSTĖ 2012

Inovatyviam UAB „Precizika Metrology“ matavimo prietaisui – Ūkio ministerijos apdovanojimas

 

Ūkio ministerijos organizuojamą verslo ir mokslo partnerystės konkursą šiais metais laimėjo UAB „Precizika Metrology“, sukūrusi linijinių matų gamybos technologijų ir poslinkių matavimo sistemą. Konkurso laimėtoja projektą įgyvendino bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Fizinių ir technologijos mokslų centru.

Pasak UAB „Precizika Metrology“ generalinio direktoriaus Andrejaus Šanino, linijinių matų gamybos technologijų ir poslinkių matavimo sistema naudojama, kai reikia labai tiksliai išmatuoti linijinį ar kampinį poslinkį. Toks tikslumas reikalingas technologiniuose įrenginiuose. Pavyzdžiui, automatiniuose metalo ir kitų medžiagų apdirbimo centruose, matavimo, nanotechnologijos ir daugelyje kitų įrenginių, kuriuose yra daug tiksliai judančių sistemų, mazgų, kuriems valdyti turi būti matuojamas jų poslinkis. Taigi, kuriant sistemą buvo sukurtos ir pradėtos naudoti linijinės matavimo skalės, teikiančios visą informaciją apie tiesaus judesio parametrus: poslinkio dydį, judančio mazgo padėtį ir tiesaus judesio paklaidą.

„Verslo ir mokslo partnerystė buvo itin svarbi įgyvendinant šį projektą ir visiškai pasiteisino atliekant tyrimus ir kuriant naujus gamybos procesus ir matavimo sistemas tose srityse, kuriose verslo specialistams nepakako žinių. Neabejojame, kad šis projektas jau šiandien turi didelės reikšmės kuriant Lietuvos metrologinę infrastruktūrą“, – sako konkursą laimėjusios UAB „Precizika Metrology“ generalinis direktorius.

Konkursas „Verslo ir mokslo partnerystė 2012“ yra viena iš Ūkio ministerijos taikomų priemonių skatinti verslo subjektus diegti inovacijas, konsoliduoti Lietuvos verslo ir mokslo pajėgumus. Taip siekiama didinti šalies konkurencingumą nuolat besikeičiančioje pasaulio rinkoje. Šiuo metu konkurencinis Lietuvos pranašumas yra nedidelės darbo jėgos sąnaudos, tačiau laikui bėgant šio pranašumo šalis gali netekti, todėl bendram mokslo ir verslo darbui skiriama daug dėmesio, kad Lietuva galėtų konkuruoti inovatyviais sprendimais.

Verslo ir mokslo partnerystės konkursu buvo siekiama ne tik išrinkti geriausią metų inovacijų projektą, bet ir skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą, populiarinti bendrus verslo ir mokslo projektus, taip pat inovacijų kūrimą ir diegimą versle.

Paraiškas konkursui galėjo pateikti visi juridiniai asmenys: įmonės, įstaigos, mokslo ir studijų institucijos, asociacijos ir kitos organizacijos. Jos buvo vertinamos atsižvelgiant į verslo ir mokslo bendradarbiavimo intensyvumą, projekto metu vykdytos inovatyvios veiklos rezultatus, sukurto produkto ar paslaugos konkurencingumą. Iš viso konkurso komisija šiais metais gavo 18 paraiškų.

Konkurso nugalėtojas buvo apdovanotas kasmetinės tarptautinės Ūkio ministerijos organizuojamos konferencijos „Atviros inovacijos. Kurk kitaip“ metu. Nugalėtojui buvo įteiktas specialiai šiam konkursui sukurtas prizas bei diplomas. Ūkio ministerija verslo ir mokslo partnerystės konkursą organizuoja antrąjį kartą.

Pernai šį konkursą laimėjo Lietuvos kosmetikos gamintoja UAB „Biok“ laboratorija. Įmonė, bendradarbiaudama su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, sukūrė ir rinkai pristatė pirmąją ekologišką lietuvišką dantų pastą „Ecodenta“, kuri pagaminta naudojant pažangų kalcio kompleksą „Kalident“ ir natūralias sudedamąsias dalis.

Daugiau informacijos: Rūta Mikėnienė Viešųjų ryšių ir protokolo skyrius Tel. 8 706 64 704 El. p.ruta.mikeniene@ukmin.lt