Visos naujienos

Visos naujienos / 2016 04 01 Matavimų koordinatinėmis matavimo mašinomis (KMM) operatyvumo padidinimas

Šiuo metu daugelis Lietuvos įmonių, dirbančių šiuolaikinių technologijų lygmenyje, ketina įsigyti ar jau turi įsigiję koordinatines matavimo mašinas. Jos dažniausiai naudojamos technologinių procesų derinimui ir gatavos produkcijos kontrolei. Jų sėkmingas ir našus panaudojimas labai priklauso nuo dirbančių su šia technika specialistų kvalifikacijos ir patirties.

Šis sprendimas orientuotas į daugiavietį vienodų ar skirtingų detalių automatinių matavimų operatyvumo padidinimą, kai yra gaminamos detalės įvairaus dydžio serijomis. Tam gali būti naudojamos įvairių gabaritų matavimo mašinos. Dažnai matuojamų detalių gabaritai būna žymiai mažesni negu KMM matavimo erdvė, kuri buvo numatyta dėl retai pasitaikančių didelio gabarito detalių matavimo. Tačiau tai yra daugiau privalumas nei trūkumas, leidžiantis panaudoti daugiavietį vienodų ar skirtingų detalių matavimą (Žiūr. Pav.1).

Matavimo procesas susideda iš:

- detalės tvirtinimo ant KMM darbo stalo;

- valdymo detalės koordinačių sistemos (DKS) nustatymo arba detalės pririšimo;

- detalės automatinio matavimo.

Šio proceso metu daug laiko yra praleidžiama atliekant ranka valdomus matavimus detalės valdymo koordinačių sistemos (DKS) nustatymui arba detalės pririšimui. Kad to išvengti, ant KMM darbo stalo ar ant atskirų palečių įrengiamos detalės orientavimo ir fiksavimo vietos iš originalių ar standartinių tvirtinimo elementų. Tada, pastačius detalę, matavimus galima pradėti iš kart automatiškai. Žinoma, norint pilnai realizuoti šį sprendimą reikalinga atinkamai paruošti detalių matavimo programas, įvertinant gamybos ypatumus.

Jeigu šis sprendimas gali būti pritaikytas jūsų gamyboje, kreipkitės į UAB „Precizika Metrology“. Mūsų specialistai Jums padės realizuoti ne tik šį sprendimą jūsų gamyboje, bet ir patars kitais įvairiais matavimo klausimais.