Visi

Visi / 2014 09 22 Europos burės 2012

„Europos burės 2012” apdovanojimuose įvertinti geriausi ES projektai

Ketvirtadienį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje „Europos burėmis“ buvo apdovanoti geriausi, sėkmingiausi ir patraukliausi už ES finansuoti projektai. Viešų rinkimų metu sulaukta virš 62 tūkstančių aktyvių gyventojų balsų. Būtent jie išrinko nugalėtojus, kuriems atiteko „Europos burių 2012” apdovanojimų statulėlės.

„Europos burių 2012” apdovanojimų ceremonijoje buvo paskelbti devynių nominacijų nugalėtojai. Burės keliavo nukeliavo į 2007–2013 metų ES struktūrinių fondų finansuojamų projektų iniciatorių rankas, kurie varžėsi nominacijose už inovacijas, už jaukią aplinką, už galimybes tobulėti, už šilumą, už suteiktas e-galimybes, už turiningą laisvalaikį, už atvertus kelius, už pažangų verslą, už galimybę dirbti jaunimui.Už projektus buvo balsuojama ES struktūrinės paramos svetainėje www.esparama.lt ir naujienų portale Delfi.lt.

Viešam „Europos burių 2012” balsavimui projektus atrinko kompetentinga komisija, vadovaujama architekto Algirdo Kaušpėdo. Komisiją taip pat sudarė Lietuvos inovacijų centro direktorius Mantas Vilys, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, „Verslo klasės“ vyriausiasis redaktorius Aurelijus Katkevičius, Švietimo ir mokslo ministerijos ES paramos koordinavimo departamento direktorius Raimondas Paškevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Lietuvos Pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė, Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis, kelionių organizatoriaus „Kiveda“ turizmo skyriaus vadovė Elista Girdauskienė.

Specialiai į šiuos apdovanojimus atvyko „Amsterdam Smart City“ projekto vykdytojas Frans-Anton Vermast. Jis pristatė naujovišką ir Europos mastu pripažintą projektą, tarp kurio įvertinimų – ir prestižiniai Europos Komisijos „RegioStars Awards” apdovanojimai. Taip pat šiais metais „Amsterdam Smart City“ projektas nugalėjo pasauliniame konkurse „World Smart Cities Awards 2012”. Svečias iš Olandijos išskyrė skirtingų institucijų bendradarbiavimo svarbą. „Tik bendromis jėgomis siekiamas rezultatas gali būti sėkmingai pasiektas. Vyriausybinės organizacijos ir valdžios institucijos yra labai svarbios siekiant vystyti modernią ekonomiką“, – pristatymo metu sakė Frans-Anton Vermast.

„Europos burėmis 2012“ apdovanota:

  • „Europos burės 2012“ už inovacijas iškeliavo į AB „Ortopedijos technika“ už projektą „Megztų ortopedinių įtvarų kūrimas“.
  • „Europos burės 2012“ už jaukią aplinką iškeliavo į Trakų istorinio nacionalinio parko direkciją už projektą „Užutrakio dvaro sodybos muziejinės – reprezentacinės ir memorialinės dalių pritaikymas viešiesiems turizmo poreikiams“.
  • „Europos burės 2012“ už galimybes tobulėti iškeliavo į VšĮ „Meikštų dvaras“ už projektą „Meikštų dvaro pacientų integracija į darbo rinką“.
  • „Europos burės 2012“ už šilumą iškeliavo į Anykščių rajono socialinių paslaugų centrą už projektą „Savarankiško gyvenimo namų Anykščių rajono senyvo amžiaus asmenims įkūrimas Debeikių miestelyje“.
  • „Europos burės 2012“ už suteiktas e-galimybes iškeliavo į Vilniaus universitetą už projektą „Virtuali istorinė Lietuva: LDK“.
  • „Europos burės 2012“ už turiningą laisvalaikį iškeliavo į UAB „Rūta“ už projektą „UAB „Rūta“ senojo saldainių fabriko pastato rekonstrukcija ir pritaikymas turizmo reikmėms“.
  • „Europos burės 2012“ už atvertus kelius iškeliavo į Elektrėnų savivaldybę už projektą „Elektrėnų savarankiškų gyvenimo namų įkūrimas“.

 

Kontaktinis asmuo Kristina Aidietienė ES struktūrinės paramos valdymo departamentas Veiksmų programų viešinimo skyrius Tel. 8 5 219 44 63

Šaltinis: www.esparama.lt/europos-bures-2012 daugiau...